Aşıkpaşa Caddesi 67/E Keçiören
0312 322 32 34 - 0544 327 32 34
info@keciorenhaliyikama.com.tr

Keçiören Halı Yıkama

temizliğe açılan pencere

Keçiören Halı Yıkama

Keçiören Halı Yıkama

Günümü son teknoloji ile çalışan keçiören halı yıkama sistemleri, Ankara ‘nın hemen her semtinde hizmet sağlamaktadır.

Alanında uzman kadrosu ile çalışmakta olan halı yıkama hizmetleri, öncelikle alanında yıkatma sağlayan müşterilerine de hizmet sağlamaktadır. Sizler de takdir edersiniz ki evlerden çok kirlenen alanlar halıların üzeridir. Alanlar zamanla aşınır halı lekeleri birikir ve kalıplaşır. Eskisi gibi kol gücü ile dokular üzerinden leke çıkarmaya çalışmak ve başarısız olmak eylemlerine son veren keçiören halı yıkama metre kare üzerinden halı cinsine göre fiyat belirlemekte, kişilerin bütçelerini sarsmayacak şekilde en kaliteli hizmetleri sunmaktadır.

Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama firmalarında halı yıkama aşamaları evsel yöntemlerde izlenilen yollar kadar basit değildir. Bu nedenle halı yıkama aşamalarında her bir aşama halının ilk gün ki kadar dokusunun taze görünmesini sağlarken aynı zamanda da yıkandıktan sonraki süreç için olabildiğince güç lekelenmesini sağlamak adına modernize temizlik aşamalarından geçirilmektedir.

Ayrıca halı yıkama sırasında kullanılan tüm kimyasallar ve su ürünleri, ev içerisinde yaşayan evcil hayvan ve insanların sağlığına herhangi bir zarar vermeyecek ürünlerdir. Bu neden ile evinde küçük çocuğu ve evcil hayvanı bulunan kişiler gönül rahatlığı ile halı yıkama keçiören firması seçeneklerine ulaşım sağlayıp her türlü bilgiyi alabilirler.

Halı Yıkamada Toz Alma ve Yıkama Aşaması

Halı yıkanmadan önce sizler de takdir edersiniz ki halı içerisine işlemiş olan tüm leke ve kirlerin yanı sıra işlemiş olan bir toz kütlesi bulunur ve bu kütlenin yüksek çekiş gücüne sahip olan makineler tarafından yok edilmesi gerekir.

Bahsedilen toz alma işlemleri evsel süpürme makineleri ile değil daha yüksek çekiş gücüne sahip sanayi tipi süpürgeler ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede halının tüm dokusunun en iç yüzeyine kadar en maksimum seviyede toz çekme işlemi gerçekleşir ve ardından yıkanma işlemlerine geçilir.

Tozu alınmış olan halılar cinslerine göre ayrı bölmelere ayrıldıktan sonra yıkanma için özel alanlara götürülür. Cinslere göre ayrılma sebebi kullanılacak temizleme ürününün farklılığından kaynaklanır. Her doku için farklı bir temizleme ürünü bulunur. Ayrıca halı üzerinde kahve, ketçap, yağ gibi inatçı lekeler mevcut ise yine o halının dokusuna uygun bir karışım hazırlanarak lekenin üzerine uygun fırça ile sürülür ve lekenin temizlenmesi sağlanır. Bu sayede halısının üzerindeki lekelerin geçmiş olduğunu gören hanımlar oldukça memnun olarak yıkatma sağlamış olurlar.

Halıların Sıkılma ve Kurutma Aşamaları

Halıların en önemli yıkanma işlemlerinden bir tanesi şüphesiz ki sıkılan ve kurutulma aşamalarıdır. Çünkü nemli kalmaması için en iyi şekilde sıkılma ve kurutulma işlemlerine tabi tutulmaları gerekir. İşte tüm bu işlemler için halı yıkama firması sistemleri içerisinde halısına göre kurutma makineleri de ayrı olarak yer almaktadır.

Endüstriyel sanayi tipi yıkama makinelerinin içerisinden yıkanmış olarak alınan halılar, yine endüstriyel makinelerde kurutulmak için rulo halinde sarılmış olarak alınır. Özel santrifüj adı verilen yöntemle bir damla bile su kalmayacak şekilde sıkılır. Bu sayede halının rutubet ve nemden uzak kalması sağlanarak halı dokusuna zarar verilmeden halının en maksimum seviyede sağlıklı kalması sağlanmış olur.

Halı santrifüj işlemlerinden sonra sıkılan halılar özel kurutma odalarına alınır ve yine halıların cinsine özel belirlenmiş alanlarda asılarak doğal kurutma işlemlerine tabii tutulurlar. Bu sayede halı asılı durduğu için dokusu zarar görmez ve üzerindeki temizlik maddelerinin zararlı kısımlarının da uçması sağlanır. Sizler de kaliteli halı yıkama hizmetleri almak istiyorsanız keçiören halı yıkama sayesinde dilediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA